Waar
Esdoornhof 120-1
8266 GM Kampen
Waar
Esdoornhof 120-1
8266 GM Kampen
Waar
Esdoornhof 120-1
8266 GM Kampen
Tekenen,schilderen, grafiek,schrijven
Mijn werk ontstaat veelal intuïtief, vanuit het onderbewustzijn. Ik teken iets wat me te binnen schiet, en reageer daar dan weer op.Door patronen en structuren toe te voegen vormt de compositie zich. Elke tekening vertelt een verhaal, dat ik achteraf wel kan duiden. Soms werk ik ook juist andersom; ik heb een idee in mijn hoofd, en zoek daar de juiste beelden bij.Ik voel me verwant met surrealisme,symbolisme, expressionisme en outsiderkunst.
Ik vind het belangrijk om te blijven experimenteren met materialen en technieken.
Tekenen en schilderen.
Ik maak figuratieve mandala ‘s. De opbouw is van de klassieke mandala, een cirkel in acht punten verdeeld. Daarin teken ik een herhalende voorstelling die intuïtief ontstaat. Er zijn elementen uit de natuur te zien die staan voor gevoelens en gedachten die naar buiten willen.
Knoop techniek ( macrame)
Chantal Spijker maakt diverse wandecoraties waaronder wandkleden met de Macramé knoop techniek. Daarnaast maakt ze ook droomvangers in traditionele stijl of met een levensboom.
Keramiek
Bastiaan studeerde in 1990 af aan de kunstacademie in Kampen met keramiek.
Sindsdien werkt hij met klei en boetseert hij dierenkoppen en draait abstracte vormen.
Het liefst draait hij op de draaischijf en combineert verschillende kleuren klei waar hij soms glazuur aan toevoegt.
Bastiaan geeft cursussen en workshops op zijn werkplaats in IJsselmuiden.
Zeefdruk.
Ik gebruik eigen foto's, waarin ik mijn directe omgeving in vastleg, als basis voor mijn werk. Door het beeld kleur voor kleur opnieuw op te bouwen ontstaat er een nieuw poëtisch beeld.
Schilderen
Als ik getroffen wordt ,door een hersenstam infarct,mei 2017.
Zie ik het schilderlicht,tijdens de dagbesteding.
De oudemeesters,inspireren ,mij.
Rembrand van Rijn, in het bijzonder.
Hij zei : “ geduld dat is alles” en “ een vaste wijze, en weten wat je doet”,getrikkerd daardoor.
Nu bijna 8 jaar later,werk ik met linnen geplakt op mdf.
Olieverf, op deze ondergrond, en probeer oude meesters te kopiëren.
Schilder eigen alles,maar portretten,bloemen,dieren,stadsgezichten en landschappen,
Hebben de voorkeur.